Ekrany LED Fine Pitch Common CathodeTechnology

  Ekrany LED Fine Pitch ' s Common CathodeTechnology  

2019 to rok wielkiego rozwoju dla ekranów LED o małym skoku. W tym roku widzieliśmy wiele najnowocześniejszych technologii. Nowa generacja COB, TOPCOB, MiniLED, MicorLED, a zwłaszcza wygląd flip-chip i wspólne yin wydają się wskazywać kierunek dla przyszłego rozwoju technologii LED. W porównaniu z rewolucyjną technologią flip-chip przed masową produkcją, technologia zwykłego yinu stała się bardziej ugruntowana, a także technologia lądowania, która może przynieść poprawę techniczną na tym rynku w ostatnich latach. Więc jaka jest wspólna technologia yin? Jaka jest zaleta tej technologii?


Zasada biegunowości   Ekrany LED Fine Pitch ' s Common CathodeTechnology  

Jest pozytywny i negatywny. Wspólną anodą jest łączenie dodatnich biegunów diod ze sobą i napędzanie ich biegunami ujemnymi. Następnie wspólna katoda polega na połączeniu biegunów ujemnych diod i poprowadzeniu ich przez bieguny dodatnie. Wszyscy wiemy, że jedna dioda LED składa się z czerwonych, zielonych i niebieskich diod LED. Te diody oświetlają diody własnymi obwodami napędowymi przy bardzo wysokich częstotliwościach włączania i wyłączania, i w ten sposób pozwalają na czerwony, Trzy kolory zielony i niebieski są mieszane ze sobą, aby pokazać różne kolory w naszym naturalnym świecie . Wspólna technologia katodowa jest rodzajem metody napędzania zasilacza. Mówiąc prosto, trzy kolorowe diody dzielą jedną katodę (elektrodę ujemną) w projekcie obwodu, a anoda (elektroda dodatnia) jest wyposażona w obwód sterujący do sterowania zasilaniem diody LED, więc nazywa się to " wspólna katoda " .

W przeciwieństwie do tego nadal jest to " Jang pospolity " technologia głównego nurtu technologii. Dlaczego technologia Common Cathode   przynieść wiele korzyści? Spójrzmy najpierw na następujący schemat obwodu:

Ekrany LED Fine Pitch Common CathodeTechnology


Z rysunku wynika, że ​​anoda diody jest pierwotnie połączona razem, aby równomiernie dostarczać moc, dlatego konieczne jest spełnienie wymagań diody o najwyższym napięciu w obwodzie równoległym, a jedynie rezystor dzielący napięcie można dodać do dioda o niskim zapotrzebowaniu na napięcie, a rezystor dzielący napięcie generuje energię i ciepło. Po zastosowaniu wspólnej katody, możemy bezpośrednio dostarczyć różne napięcia zgodnie z różnymi wymaganiami dotyczącymi napięcia diod, dzięki czemu nie jest konieczne konfigurowanie rezystora dzielącego napięcie.

Zalety   Ekrany LED Fine Pitch ' s Common CathodeTechnology  

Napięcie robocze listwy lampy LED można zmniejszyć z 4,2-5 V do 2,8-3,3 V, przy czym nie wpływa to na jasność wyświetlacza i efekt wyświetlacza. Ta redukcja napięcia 1 V ma wiele zalet:

Najbardziej bezpośrednia wydajność polega na zmniejszeniu zużycia energii o ponad 25%. Trudno jest osiągnąć taką oszczędność energii ze względu na konieczność dodania rezystora dzielnika napięcia.

Po drugie, ze względu na zmniejszenie zużycia energii, temperatura ekranu całego ekranu jest obniżana. Ponieważ stabilność i żywotność diody LED są odwrotnie proporcjonalne do temperatury, pełnokolorowy ekran LED ma wyższą niezawodność i dłuższą żywotność;

Wreszcie   Ekrany LED Fine Pitch ' s Common CathodeTechnology   jeszcze bardziej poprawił integrację dzięki wyeliminowaniu nadmiernej rezystancji, co zmniejszyło liczbę elementów PCB i jeszcze bardziej poprawiło stabilność.

Ekrany LED Fine Pitch Common CathodeTechnology

Ekrany LED Fine Pitch Common CathodeTechnology

 

Share this Post:

Wyślij nam email

Czas pracy :
8:00-20:00(czas Pekinie)
Fax :
13430820213
Telefon :
13430820213(Czas pracy)
Email :
sales@forever3-led.com
Adres fabryczne :
3 piętro, kompleks budynków, JiaTeLi High Tech Park, Shiyan, dzielnica Bao \ 'an, Shenzhen
contact us