Zależność między skalą szarości a jasnością wyświetlacza LED

Zależność między skalą szarości a jasnością wyświetlacza LED

Aby wiedzieć   związek między skalą szarości a jasnością wyświetlacza led, musimy najpierw wiedzieć, co to jest skala szarości wyświetlacza i jasność wyświetlacza led.

Zależność między skalą szarości a jasnością wyświetlacza LED

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

           Poziom szarości wyświetlacza LED można również nazwać jasnością wyświetlacza LED. Poziom szarości nazywany jest również linią środkową. Służy głównie do przesyłania zdjęć. Istnieje 16 poziomów, 32 poziomy i 64 poziomy. Wykorzystuje przetwarzanie macierzowe do przetwarzania pikseli pliku na poziomy 16, 32 i 64. Obraz jest wyraźniejszy. Niezależnie od tego, czy jest to monochromatyczny, dwukolorowy, kolorowy wyświetlacz LED, aby wyświetlić obraz lub animację, konieczne jest dostosowanie natężenia oświetlenia każdej diody LED stanowiącej piksel, a stopień dokładności regulacji jest tym, co zwykle nazywamy stopniowaniem.

                     Istnieją dwa sposoby kontrolowania poziomu szarości wyświetlacza LED: jednym z nich jest zmiana prądu płynącego, a drugim modulacja szerokości impulsu. 1. Zmień prąd przepływający przez diodę LED. Zasadniczo lampa LED pozwala na ciągły prąd roboczy wynoszący około 20 mA. Oprócz nasycenia czerwonej diody LED, druga skala szarości LED jest w zasadzie proporcjonalna do przepływającego prądu; drugą metodą jest użycie bezwładności wzrokowej ludzkiego oka przy użyciu szerokości impulsu Metodę modulacji stosuje się w celu wdrożenia kontroli skali szarości, to znaczy okresowej zmiany szerokości impulsu świetlnego, tak długo jak okres powtarzanego oświetlenia jest wystarczająco krótki, ludzkie oko nie czuje, że rozświetlający się piksel drży.
   Ponieważ modulacja szerokości impulsu jest bardziej odpowiednia do sterowania cyfrowego, dziś ' W związku z powszechnym stosowaniem mikrokomputerów do wyświetlania treści LED, prawie wszystkie wyświetlacze LED wykorzystują modulację szerokości impulsu do kontrolowania poziomów szarości.

                     System sterowania LED zwykle składa się z trzech głównych części: głównej skrzynki sterującej, płyty skanującej i jednostki sterującej wyświetlacza. Główne pole kontrolne pobiera dane o jasności każdej warstwy pikseli z karty graficznej komputera, a następnie ponownie przypisuje dane do wielu płyt skanujących, z których każda odpowiada za sterowanie kilkoma rzędami (kolumnami) na diodzie LED wyświetlacz i każdy wiersz (kolumna) Sygnał sterujący wyświetlaniem górnej diody LED jest przesyłany w trybie szeregowym. Istnieją obecnie dwa sposoby szeregowego przesyłania sygnałów sterujących wyświetlaniem.

                     Jednym z nich jest kontrolowanie poziomu szarości każdego punktu pikseli na płycie skanującej, płyta skanująca rozkłada wartość szarości każdego rzędu pikseli ze skrzynki kontrolnej, a następnie szeregowo przełącza impulsowo sygnały włączania każdego rzędu diod LED w impulsie Formularz. Przenieś na odpowiednią diodę LED, aby sprawdzić, czy świeci. Ta metoda wykorzystuje mniej urządzeń, ale ilość danych przesyłanych szeregowo jest większa, ponieważ każdy piksel wymaga 16 impulsów na 16 poziomach szarości podczas powtarzanego okresu świecenia, co wymaga 256 poziomów szarości. 256 impulsów, ze względu na limit częstotliwości pracy urządzenia, zazwyczaj umożliwia wyświetlaniu LED tylko osiągnięcie 16 poziomów szarości.


                     Po drugie, jedna to modulacja szerokości impulsu. Szeregowa transmisja płyty skanującej nie jest sygnałem przełączającym każdej diody LED, ale 8-bitową binarną wartością szarości. Każda dioda LED ma własny modulator szerokości impulsu do sterowania czasem świecenia. Dlatego w okresie powtarzanego oświetlenia każdy punkt pikselowy wymaga tylko 4 impulsów w 16-poziomowej skali szarości i tylko 8 impulsów w 256-poziomowej skali szarości, co znacznie zmniejsza częstotliwość transmisji szeregowej. Dzięki tej metodzie sterowania gradacją diody LED wygodnie jest wdrożyć 256-poziomową kontrolę gradacji.

Zależność między skalą szarości a jasnością wyświetlacza LED

                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Skala szarości wyświetlacza LED i jasność wyświetlacza LED są jednym z ważnych parametrów produktu. Aby lepiej korzystać z wyświetlacza LED, konieczne jest zrozumienie związku między skalą szarości a jasnością wyświetlacza LED.

           Czy znasz teraz związek między skalą szarości a jasnością wyświetlacza LED?  

Zależność między skalą szarości a jasnością wyświetlacza LED

Share this Post:

Wyślij nam email

Czas pracy :
8:00-20:00(czas Pekinie)
Fax :
13430820213
Telefon :
13430820213(Czas pracy)
Email :
sales@forever3-led.com
Adres fabryczne :
3 piętro, kompleks budynków, JiaTeLi High Tech Park, Shiyan, dzielnica Bao \ 'an, Shenzhen
contact us